O "Chrobrym" słów kilka...

             Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach to szkoła z 70-letnią tradycją, istniejąca nieprzerwanie od 3 września 1945 r. (początkowo jako Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne). Patrona i sztandar szkoła otrzymała w 1964 r.


           Niemal od początku szkoła, położona w centrum Głuchołaz, mieści się w zabytkowym, neogotyckim budynku z 1900 roku, cały czas eksploatowanym (z wyjątkiem części okresu wojen światowych) jako obiekt szkolny. 
            LO „Chrobry” oferuje możliwość uzyskania średniego wykształcenia w 3-letnim okresie nauki. Stawia sobie za cel wszechstronny rozwój ucznia, ze szczególnym naciskiem na dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego i umożliwienie wyboru dalszej edukacji na studiach wyższych. Doświadczona kadra pedagogiczna, sprawdzone metody nauczania pozwalają uczniom osiągać dobre wyniki na egzaminie maturalnym i realizować swoje zainteresowania oraz plany edukacyjne. Szkoła dostosowuje metody pracy do możliwości uczniów, dając szanse rozwoju każdemu.

           Indywidualizacja pracy z uczniami przynosi wymierne efekty nie tylko na poziomie zdawalności egzaminów maturalnych czy osiąganych wyników, ale także odnoszonych sukcesów na poziomie ogólnopolskim zarówno w konkursach przedmiotowych, artystycznych, jak i sportowych. 
            LO „Chrobry”  w Rankingu Wojewódzkim Liceów miesięcznika „Perspektywy” - 2016 znalazło się  w gronie 25 najlepszych liceów Opolszczyzny, spośród ponad stu szkół w województwie.     
              W Rankingu Szkół Olimpijskich miesięcznika Perspektywy - 2014 szkoła znalazła się w gronie 200 szkół w Polsce.         
            Natomiast w 2012 r. otrzymała wyróżnienie w kategorii kultura i sztuka Nagrody „Pozytywista Roku 2011”, przyznawanej przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości WOKULSKI, za stworzenie warunków rozwoju dla Chóru Capricolium  oraz wspieranie młodych talentów.

         LO „Chrobry” to kameralna szkoła, w której uczniowie mogą rozwijać różne talenty. Uczą się, tworzą, śpiewają, tańczą, wspierają potrzebujących  oraz rywalizują sportowo i nie tylko,. Od lat współtworzą Chór Capricolium (zdobywcę Złotego Kamertonu), utytułowany MUKS Chrobry Basket oraz gazetkę szkolną „Chrobry News” (zdobywcę „Pałuckiego Pióra”). Organizują różne przedsięwzięcia szkolne i lokalne np. Dzień Patrona Szkoły, Festiwal Teatrów Ulicznych, obchody 70-lecia powstania LO, warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, rozgrywki sportowe dla gimnazjalistów, przedstawienia teatralne, programy muzyczno – poetyckie, akcje charytatywne i inne.

            Licealiści „Chrobrego” mają wiele osiągnięć. Oto niektóre z nich.  
Osiągnięcia roku 2013:       
- I miejsce - laureatka ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy o Prawie,         
- I miejsce - laureatka ogólnopolskiego finału Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki,    
- II miejsce - laureatka ogólnopolskiego finału w kategorii prac multimedialnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Turystyczno - Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę,          
- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Literackie Wspomnienie "Listopadowa melancholia".
Osiągnięcia w roku 2014:   
- szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Olimpijskich miesięcznika "Perspektywy.          
- II miejsce - laureatka ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie,  
- finalistka XV Olimpiady Geograficznej,   
- finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawie,     
- VI miejsce drużynowo w zawodach XLVI Małej Olimpiady Matematycznej,   
- laureat w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes - Matematyka. Plus (Oxford Edukational),
- Nagroda Główna w Konkursie miesięcznika „Poznaj Świat” na Najciekawszy Park Krajobrazowy,
- III miejsce w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt „Licealiada 2014”,
- srebrny medal w „Licealiadzie” w Indywidualnej Lekkoatletyce w biegu na 400 m oraz tytułWicemistrza Województwa Opolskiego.   
Osiągnięcia w roku 2015:   
- II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego /na najlepsze opowiadanie/
Opowiedzieć świat",
- III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego /na najlepsze opowiadanie/
Opowiedzieć świat",
- awans do ogólnopolskiego finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Turystyczno - Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".

            Od wielu lat Liceum współpracuje z wieloma instytucjami, wspierającymi działania edukacyjne: Urzędem Miejskim w Głuchołazach, Radą Miejską w Głuchołazach, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Szkół „Chrobry” w Głuchołazach, Centrum Kultury w Głuchołazach, Młodzieżową Radą Miejską w Głuchołazach, Centrum Wolontariatu w Głuchołazach, Państwową Wyższą Szkołą w Nysie, Klubem Kolarskim KTUKOL, Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Nysa, Instytutem Pamięci Narodowej, Oddziałem PTTK, Ogniskiem Artystycznym w Głuchołazach, Kołem Związku Sybiraków
w Głuchołazach, Państwowym Muzeum Auchwitz-Birkenau.

zjazd 10 10

            Obchody 70 – lecia Powstania Liceum 10 października 2015 r. stały się okazją do zorganizowania IV Zjazdu Absolwentów. Wzięło w nim udział ok. 300 osób, wśród których pojawili się absolwenci najstarszych roczników. Zdarzenie upamiętniono odsłonięciem Tablicy Pamiątkowej. Historię Liceum opisał absolwent Szkoły, dr Paweł Szymkowicz, w broszurze dostępnej na stronie http://loglucholazy.pl/liceum.pdf.

            Szczegóły o nas można poznać na stronie LO.

 

 

capric
gmina glucholazy
logonews3a
stowarzyszenie
muks chrobry basket glucholazy
szkolne biuro pomocy ucz
UO
pwsz
kuratorium
men
oke.wroc
cke
ipn
ewd
O szkole
aktualnosci
Chór Capricolium
Galeria
Plan

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
w Zespole Szkół w Głuchołazach
ul. Kolonia Kaszubska 2,
48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 14 62; 77 439 13 48
sekretariat: zsglucholazy@wodip.opole.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail