banner

Dzisiaj jest sobota, 29 kwietnia 2017 r. 119 dzień roku, imieniny Rity, Piotra .
Ważniejsze osiągnięcia uczniów w olimpiadach, konkursach i zawodach od roku 2001

Rok szkolny 2014/2015
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013
1. XV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie - I miejsce uczennicy w Polsce
2. XI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki - I miejsce uczennicy w Polsce
3. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" II miejsce uczennicy w finale ogólnopolskim, w kategorii prac multimedialnych
4. I Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej - IV miejsce uczennicy w Polsce
5. XXXIX Olimpiada Geograficzna - XVI miejsce w Zawodach Okręgowych (na 90 uczestników) - uczennica zakwalifikowała się do etapu ustnego
6. Wicemistrzostwo Polski Juniorek w Koszykówce 3 x 3 drużyny szkolnego klubu MUKS Chrobry Basket
7. IV miejsce w Finale Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt - Licealiada 2013 dla drużyny koszykarek MUKS Chrobry Basket, wcześniej I miejsce w województwie
8. Indywidualne Biegi Przełajowe - wicemistrzostwo województwa dla uczennicy
9. Mistrzostwa Polski w Łucznictwie - Nadzieje Olimpijskie - VIII miejsce uczennicy w kategorii indywidualnej, III miejsce w kategorii drużynowej
10. Tytuł Laureata XVI Plebiscytu Szkolnego Związku Sportowego na 10 najlepszych sportowców - uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Opolskiego w 2012 r. dla uczennicy - koszykarki MUKS Chrobry Basket
11. Półfinał Mistrzostw Województwa Opolskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt - IV miejsce szkolnej drużyny
12. VII miejsce ex aequo w Klasyfikacji Generalnej Współzawodnictwa Sportowego Opolskich Szkół Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/12 - "Licealiada" na 71 sklasyfikowanych szkół, II miejsce w powiecie nyskim
13. Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" - I, II, III miejsca i wyróżnienie w kategorii prac multimedialnych, II miejsce w kategorii indywidualnej, I miejsce w kategorii zespołowej
14. XVIII edycja Olimpiady Wiedzy Matematyka - OXFORD. PLUS - tytuł laureata uzyskało troje uczniów
15. XLV Mała Olimpiada Matematyczna - IV lokata ucznia na etapie wojewódzkim, w kategorii klas pierwszych
16. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy - III miejsce drużyny w województwie

Rok szkolny 2011/2012
1. Finał Ogólnopolski Sztafetowych Biegów Przełajowych w Łodzi - złoty medal drużyny dziewcząt, wcześniej - pierwsze miejsce w województwie
2. Ogólnopolski Konkurs Poetycki Młodzieży Szkolnej O Laur Wierzbaka 2011 w Poznaniu - wyróżnienie w finale dla uczennicy
2. XIX Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki w Sosnowcu - kwalifikacja uczennicy do finału
3. Finał Wojewódzki Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt - Licealiada 2012 - I miejsce druzyny
4. Indywidualne Biegi Przełajowe - wicemistrzostwo województwa uczennicy na dystansie 2000 m
5. Indywidualne Halowe Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Łucznictwie - I miejsce uczennicy
6. VII Memoriał Mieczysława Nowakowskiego - III miejsce uczennicy w łucznictwie, w kategorii juniorek młodszych
7. XXII Halowe Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie - I miejsce uczennicy w drużynie
8. 16. edycja konkursu Test Matematyka - OXFORD PLUS - tytuł laureata dla ucznia
9. VI edycja Konkursu Matematycznego "Kwadrans Przed Maturą" w Nysie I i III miejsca drużyn dwuosobowych
10. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - Licealiada 2012 - trzy tytuły mistrzowskie i dwa wicemistrzowskie dla uczniów i uczennic
11. Konkurs na rozprawkę "Książka moim przyjacielem" organizowany przez Katedrę Literatury Polskiej Uniwersytetu Opolskiego - trzecie miejsce uczennicy
12. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Euro 2012 - III miejsce uczennicy
13. Fundacja Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości "WOKULSKI" przyznała Nagrody "Pozytywista Roku" za rok 2011. Nagrodę główną w kategorii "Oświata" otrzymał pan Jan Dolny - dyrygent szkolnego chóru "Capricolium". Wyróżnienie w kategorii "Kultura i Sztuka" przyznano Liceum Ogólnokształcącemu im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach za stworzenie warunków rozwoju dla Chóru „Capricolium” i wspieranie młodych talentów.

Rok szkolny 2010/2011
1. XXX Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’capella Dzieci Młodzieży w Bydgoszczy - I miejsce - Złoty Kamerton dla Chór Capricolium
2. Konkurs Krasomówczy - etap wojewódzki - trzy pierwsze miejsca naszych uczniów
3. Ogólnopolski XXIX Konkurs Krasomówczy – etap centralny (Golub-Dobrzyń) - IV miejsce ucznia w finale ogónopolskim
4. Wojewódzki Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" - I, II miejsca w kategorii prac indywidualnych, II, III miejsca w kategorii prac multimedialnych, I, II miejsca i wyróżnienie w kategorii prac zespołowych
5. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy – dwa pierwsze miejsca drużyn w etapie wojewódzkim
6. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno – Filmowy "Przyroda u Twoich Drzwi" - II miejsce uczennicy
7. Finał regionalnego Konkursu Lingwistycznego "Pokaż Nam Język" - III miejsce ucznia
8. Powiatowy Konkurs Recytatorski z okazji Roku Czesława Miłosza - II miejsce uczennicy
9. Regionalny Konkurs Matematyczny "Kwadrans nad maturą" - II i IV miejsce drużyn dwuosobowych
10. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach - I miejsce dla szkolnego zespołu "AFRICA"
11. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "TWOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE - KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA" - w zakresie wykorzystania komputerowych technik graficznych - II miejsce ucznia
12. Halowe Mistrzostwach Europy w Łucznictwie – "Nadzieja Olimpijska" - VI miejsce uczennicy
13. Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie - I miejsce uczennicy
14. Wojewódzki finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych - złoty medal sztafety męskiej
15. Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce - trzy medale złote, sześć srebrnych i dwa brązowe

Rok szkolny 2009/2010
1. "Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki" - udział uczennicy w finale ogólnopolskim
2. Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół 2009 - VI miejsce w kat. szkół ponadgimnazjalnych w województwie - grupa uczniów z różnych klas
3. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy - III miejsce drużyny w województwie
4. Konkurs Krasomówczy - II miejsce w województwie
5. Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy w Golubiu-Dobrzyniu - VIII miejsce ucznia w finale ogólnopolskim
6. Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK - II miejsce uczennicy w województwie
....

Rok szkolny 2008/2009
1. XXIX Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy Srebrny Kamerton dla Chóru "Capricolium"
2. XXVII Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy w Golubiu - Dobrzyniu - VIII m. i XVII m. dwójki uczniów
3. XIII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (Pałac Młodzieży w Katowicach) - II miejsce uczennicy
4. Europejski Konkurs Krytyki Filmowej "Licealiœci w kinie - CinéClyc" - udział dwóch uczniów w II etapie, we Francji
5. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" - w etapie wojewódzkim w kategoria indywidualnej I, II i III miejsca, w kategorii zespołowej - I i II miejsca, w kategoria multimedialnej - I miejsce
6. Konkurs plastyczny "Krajobraz kulturowo - przyrodniczy opolskiej wsi i jego ochrona" - Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych Oddział w Górze Œw. Anny - I m. uczennicy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
7. XXIV Olimpiada Ekologiczna - udział w etapie wojewódzkim 3 uczniów
8. Olimipada Historyczna - udział ucznia w etapie wojewódzkim
9. Konkurs matematyczny "Kwadrans przed maturš" (Nysa) - IV miejsce
10. Mistrzostwa Polski Juniorek Starszych w Koszykówce (Gdynia) - III m. drużyny UKS "Chrobry - Basket"
11. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA - koszykówka dziewcząt - I miejsce drużyny
12. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA - biegi przełajowe chłopców - II m. drużyny
13. Otwarte Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce - I m. - 100m i 3 m. - 200m uczennicy Liceum
14. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA - lekkoatletyka - I m. ucznia - bieg na 800m, I m. uczennicy - bieg na 100m i 200m;I m. ucznia - bieg na 400m; II m. - bieg na 1500m
15. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Bielsku - Białej - II m. ucznia - 400m ppł, III m. - 2000m
16. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA - tenis ziemny - II miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewczšt
17. XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - I i II m. uczennicy w trzech konkurencjach łuczniczych
18. Mistrzostwa Opolszczyzny w kolarstwie przełajowym w kategorii Elita-Orlik
19. Bieg Narciarski o Puchar Czarnej Góry - I m. uczennicy w kat. kobiet
20. IV Mistrzostwa Polski Amatorów w narciarstwie biegowym w Jakuszycach - III m. uczennicy

Rok szkolny 2007/2008
1. Eliminacje Wojewódzkie OMTTK - I miejsce drużyny
2. Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego - I i III miejsce
3. Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy w Golubiu Dobrzyniu - VI. miejsce
4. IV Krapkowicki Przedmaturalny Maraton Matematyczny - IV miejsce 2-osobowej drużyny
5. Konkurs Matematyczny "Kwadrans przed maturą" - III i VI miejsca drużyn 2-osobowych
6. Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Kolarstwie Przełajowym - III m-ce w kategorii Elita - Orlik
7. Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Kolarstwie Górskim - II miejsce w kategorii Junior
8. Opolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę w województwie opolskim" - w grupie szkół ponadgimnazjalnych - w kategorii indywidualnej: I i II miejsce, w kategorii zespołowej: dwa I m. ex aequ i II miejsce
9. Konkurs "Licealiści w Kinie" UMWO w Opolu - Kwalifikacja 2 uczniów do finału we Francji, III miejsce w finale, w grupie polskiej
10. XXVIII Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy - "Srebrny Kamerton" dla chóru "Capricolium"
11. XLI Międzyszkolny Turniej Fizyczny - V miejsce ucznia w finale, VI miejsce drużynowe szkoły
12. Konkurs "Biznes Twój Plan", Wyższej Szkoły "Olympus" z Warszawy - kwalifikacja 4 uczniów do II etapu, wyróżnienie uczennicy w II etapie
13. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski kwalifikacje rejonowe - I i III miejsce
14. XII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury, Pałac Młodzieży w Katowicach - I miejsce uczennicy
15. Mistrzostwa Województwa w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimazjalnych - I miejsce drużyny
16. Konkurs "Portret Rodziny Europejskiej" Lidii Geringer de Oedenberg - nagroda - wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Strasburgu
17. XXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - udział w etapie wojewódzkim - 3 uczennice
18. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Licealiada 2008 - II miejsce w biegu 110 m przez płotki
19. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Licealiada 2008 - I miejsce w tenisie ziemnym
20. Mistrzostwa Polski w Koszykówce Dziewcząt - Licealiada 2008 - VII miejsce drużyny w finale ogólnopolskim

Rok szkolny 2006/2007
1. XXXIII Olimpiada Historyczna - udział w zawodach II stopnia
2. XXXIII Olimpiada Geograficzna - udział w zawodach II stopnia
3. Olimpiada Języka Niemieckiego - udział 2 uczniów w zawodach II stopnia
4. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski udział w etapie wojewódzkim
5. Olimpiada Ekologiczna udział w etapie okręgowym
6. Konkurs "Kartka dla Unii Europejskiej" - nagroda - wyjazd do Parlamentu Europejskiego
7. Konkurs "Firma moich marzeń" - wyróżnienie
8. Konkurs Matematyczny "Kwadrans przed maturą" (szkoły z powiatów nyskiego i prudnickiego) - III i IV miejsca drużyn 2-osobowych
9. Konkurs "Moja Ojcowizna" - I miejsca w dwóch kategoriach indywidualnych i zespołowej oraz II i III miejsca indywidualne i zespołowe
10. XXXV Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy w Golubiu-Dobrzyniu - udział 2 uczniów
11. XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej udział 3 uczniów w etapie diecezjalnym
12. XXVII Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży - Srebrny Kamerton dla Chóru Capricolium
13. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt "Licealiada" - I miejsce drużyny szkolnej w finale wojewódzkim
14. Śląsko-Opolska Liga Juniorek w Koszykówce Dziewcząt II miejsce drużyny Chrobry Basket, z udziałem uczennic naszej Szkoły
15. Mistrzostwa Polski Juniorek w Koszykówce Dziewcząt II miejsce w ćwierćfinale, III miejsce w półfinale, drużyna Chrobry Basket - 9. miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorek
16. Ogólnopolskie Igrzyska LZS Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt II miejsce w finale krajowym, Zamość 2007
17. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców - I miejsce drużyny szkolnej
18. Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej Chłopców - III miejsce w ćwierćfinale
19. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt - III miejsce
20. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Ziemnym - III miejsce w kategorii chłopców, IV – w kategorii dziewcząt
21. Eliminacje Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych - Makroregion Śląski I i X miejsce w kategorii mężczyzn, VIII – w kategorii kobiet
22. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Juniorów Młodszych - VIII miejsce
23. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - II miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt
24. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy - II miejsce drużyny w eliminacjach wojewódzkich
25. XI Opolski Turniej Informatyczny - udział 3 uczniów w eliminacjach wojewódzkich

Rok szkolny 2005/2006
1. Konkurs "Moja Gmina w Europie" - II miejsce
2. Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę" - etap wojewódzki - miejsca I, II, III – indywidualnie; Prace zespołowe - I miejsca w dwóch kategoriach
3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny TĘCZA - etap wojewódzki - II miejsce oraz wyróżnienie
4. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 3 uczestników w etapie wojewódzkim
5. XI Wojewódzki Przegląd Grup Tanecznych - I miejsce dla zespołu tanecznego
6. Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej LICEALIADA Koszykówki Dziewcząt - III miejsce drużyny
7. Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce - I miejsce w biegu na 3000 m, III miejsce w skoku w dal
8. Gazetka Szkolna Chrobry News zdobyła I nagrodę, Pałuckie Pióro 2006, XIII Ogólnopolskiego Konkursu Czasopism Szkolnych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
9. Srebrny Kamerton dla chóru Capricolium w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy oraz Nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla chóru Capricolium za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego
10. II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
11. Udział w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
12. Wyróżnienie za udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG
13. Kwalifikacja do finału Konkursu o Indeks Collegium Civitas
14. Konkurs Europejski - I i III miejsce
15. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - wyróżnienie
16. Udział 2 uczennic w finale Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego
17. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - etap wojewódzki - udział 2 uczennic w eliminacjach pisemnych, 1 – w ustnych
18. XXXII Olimpiada Geograficzna - udział w zawodach II etapu - część pisemna i ustna
19. Ogólnopolski Konkurs "Skandynawia – daleka czy bliska" - III i IV miejsce w etapie wojewódzkim
20. XVIII Olimpiada Filozoficzna - udział w zawodach II stopnia
21. Konkurs Wiedzy Biblijnej - udział w eliminacjach diecezjalnych
22. Mała Olimpiada Matematyczna - udział 4 uczniów w eliminacjach wojewódzkich
23. X Konkurs Matematyczny Krapkowicki - zespołowo V i VI miejsce
24. Olimpiada Języka Niemieckiego - etap wojewódzki – udział 2 uczniów
25. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – udział ucznia

Rok szkolny 2004/2005
1. Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych - złoty i srebrny medal
2. Konkurs Krasomówczy - I i III miejsca w etapie wojewódzkim, udział w finale krajowym - 1 osoba
3. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - udział w etapie wojewódzkim - 2 osoby, udział w etapie ogólnopolskim - 1 osoba
4. IX Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury, Katowice - wyróżnienie
5. Konkurs "Moja Ojcowizna" - I miejsce w etapie wojewódzkim
6. Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich "Proscenium" - wyróżnienie w etapie ogólnopolskim grupy z udziałem 2 uczniów naszej Szkoły
7. Ogólnopolski Konkurs "Deutschfreund 2004" - I miejsce w województwie oraz wyróżnienie
8. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach - III miejsce
9. Wojewódzki Turniej Informatyczny - V miejsce
10. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - III i IV miejsce w etapie wojewódzkim
11. Olimpiada Ekologiczna - udział w etapie wojewódzkim
12. Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym udział w etapie wojewódzkim
13. I Krapkowicki Przedmaturalny Maraton Matematyczny - II miejsce drużyny 2-osobowej
14. Olimpiada Języka Niemieckiego - udział 2 osób w Etapie Okręgowym
15. Olimpiada Filozoficzna - wyróżnienie w etapie okręgowym
16. Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Buntownicy czy konformiści. Doświadczenia XX w." - udział w II etapie
17. XXV Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży - wyróżnienie dla Chóru Capricolium

Rok szkolny 2003/2004
1. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - udział w II etapie 1 uczennica
2. I Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy - I, II miejsca w województwie oraz XXXII Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy Przewodników PTTK i Młodzieży Szkolnej (Golub -Dobrzyń) - udział w finale krajowym 2 uczennic
3. XI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" - I i II miejsce na etapie wojewódzkim - kategoria multimedialna, II i III miejsce kategoria zespołowa; I miejsce w kategorii indywidualnej na etapie wojewódzkim - laureatka na szczeblu krajowym - II nagroda (Radom)
4. Olimpiada Filozoficzna - udział w II etapie (IV miejsce)
5. Opolski Turniej Informatyczny - II miejsce
6. Mała Olimpiada Matematyczna - I miejsce w kategorii klas II
7. Olimpiada Historyczna - udział w II etapie
8. Turniej Fizyczny o Puchar Prezesa PTF w Opolu - udział w finale wojewódzkim
9. XXVII Olimpiada Języka Niemieckiego - udział w etapie okręgowym - 2 osoby
10. Polonijny Konkurs "Powstania Polskie w 1944 r." (miesięcznik Pro Memoria) - wyróżnienie specjalne dla uczennicy
11. Konkurs Historyczny "Wysiedleni, wywiezieni, wspomnienia ..." - udział w II etapie
Konkurs Historyczny "Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939" - udział w II etapie
12. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o RFN udział w zawodach okręgowych - 3 osoby
13. IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach - III miejsce zespół
14. Głubczyckie Spotkania Chóralne "Silesia Cantat" 2004, I Konkurs o nagrodę "Głubczyckiego Anioła" - Nagroda specjalna za wrażenie artystyczne dla Chóru Capricolium
15. Ogólnopolski Konkurs Chórów á Cappella Dzieci i Młodzieży - wyróżnienie (Bydgoszcz) - Chór Capricolium

Rok szkolny 2002/2003
1. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy 9 m. w finale krajowym drużynowo
2. XXXI Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy Przewodników PTTK i Młodzieży Szkolnej udziale 2 osób w finale centralnym
3. XV Olimpiada Filozoficzna wyróżnienie w zawodach II Etapu
4. Olimpiada Historyczna kandydat do III Etapu
5. Turniej Fizyczny o Puchar Prezesa PTF 8. miejsce drużynowo, 11 m. indywidualnie
6. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski udziale w finale centralnym
7. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego udział w etapie wojewódzkim 3 osób
8. XXXIV Olimpiada Języka Rosyjskiego wyróżnienia w etapie okręgowym - 3 osoby
9. Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce
I miejsce - bieg 1500 m dziewcząt
III miejsce - bieg 1500 m chłopców
III miejsce - skok w dal
10. Konkurs Recytatorski ?Poezja Jesienią? - dwoje laureatów
11. VII Ogólnopolski Konkurs na Prace z Literatury dla Uczniów Szkól Ponadgimnazjalnych (Pałac Młodzieży Katowice) wyróżnienie II stopnia
12. Ogólnopolski Konkurs Krajobrazowy "Poznajemy Ojcowiznę" I m. zespołowe i I m. indywidualne

Rok szkolny 2001/2002
1. Olimpiada literatury i języka polskiego: 3 uczennice w II etapie
2. Olimpiada języka niemieckiego: 2 uczennice w II etapie
3. Olimpiada Geograficzna: 1 uczeń w II etapie
4. Olimpiada Ekologiczna: 3 uczniów w II etapie
5. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy I miejsce drużyny w województwie, udział w finale krajowym
6. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy: 1 uczennica - I miejsce w województwie, 12 miejsce w finale krajowym
7. VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej dla Lektorów: udział naszych uczniów w drużynie miejskiej, która zdobyła I miejsce w finale krajowym
8. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: udział w finale wojewódzkim 1 uczennicy udział w finale krajowym 1 uczennicy (reprezentującej Centrum Kultury i Rekreacji)
9. XXII Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży: I miejsce w województwie, wyróżnienie w konkursie krajowym dla szkolnego chóru Capricolium
10. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach: I miejsce indywidualnie i III miejsce zespołowo
11. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieżowej "Śpiewajmy Razem", Jarocin, marzec 2002: II miejsce
12. II Powiatowy Konkurs na Program Komputerowy "Tu mieszkam": II miejsce drużyny
13. Mistrzostwa Powiatu Szkól Ponadpodstawowych w Szachach: II miejsce indywidualnie
14. Osiągnięcia sportowe:
II miejsce na dystansie 4000 m w Przełajowych Mistrzostwach Województwa
I miejsce na dystansie 1500 m na Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce (reprezentantka UKS Juvenia)
III miejsce drużyny szkolnej w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Dziewcząt
II miejsce drużyny dziewcząt w IV Otwartym Turnieju Street Ball w Nysie

Projekt i wykonanie: Wojciech "Wind" Indyk. Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).