banner

Dzisiaj jest niedziela, 18 lutego 2018 r. 49 dzień roku, imieniny Konstancji, Szymona .
Informacje o szkole
szkoła od strony boiskaLiceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach posiada bogate, 70-letnie tradycje i osiągnięcia. Szkoła przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na studiach wyższych i w szkołach policealnych. Uczniowie Liceum biorą udział w eliminacjach olimpiad i konkursów przedmiotowych, wielu osiąga znaczące sukcesy na poziomie wojewódzkim, okręgowym, a nawet ogólnopolskim. Dotyczy to zarówno olimpiad przedmiotowych (geografia, historia, język polski, chemia, języki obce itd.) jak i konkursów artystycznych (recytacja, chór "Capricolium", twórczość poetycka i literacka). Do tradycji należy współpraca szkoły z Parkiem Krajobrazowym Góry Opawskie i udział w imprezach ekologicznych. Utrzymujemy stałe kontakty ze szkołami zagranicznymi (Nieder-Olm - Niemcy, Jesenik - Czechy). Uczniowie i ich rodzice mają aktywny wpływ na funkcjonowanie szkoły poprzez pracę w Samorządzie Uczniowskim i Radzie Rodziców.

Absolwenci Liceum podejmują dalszą naukę na wyższych uczelniach. Wielu z nich uzyskuje znaczące osiągnięcia zawodowe i naukowe. Corocznie powiększa się grono naszych absolwentów, którzy po ukończeniu studiów uzyskali stopnie naukowe doktora w dziedzinach od historii, przez chemię do medycyny i kontynuują karierę naukową.

szkoła od strony skrzyżowaniaTrzyletnie liceum ogólnokształcące jest szkołą opartą na podbudowie programowej gimnazjum, przygotowującą uczniów do egzaminu maturalnego, a także do dalszego kształcenia. Absolwent liceum może podjąć pracę, uczyć się zawodu w szkole policealnej lub, po uzyskaniu świadectwa maturalnego, ubiegać się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów wyższych. Statut szkoły przewiduje zwiększenie liczby godzin 2 do 4 przedmiotów, kierunkowych dla danej klasy, co ma na celu wspieranie uczniów w możliwie trafnym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i ułatwienie jej realizacji. W nowym roku szkolnym 2016/2017 proponujemy szeroką ofertę wyboru kierunków liceum ogólnokształcącego, nastawionych przede wszystkim na przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych i podjęcia dalszej nauki na studiach wyższych. W planowaniu tworzonych klas chcemy uwzględnić potrzeby zgłaszane przez uczniów gimnazjów.

Projekt i wykonanie: Wojciech "Wind" Indyk. Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).