Dzieje się...

Stypendyści Premiera Zespołu Szkół w Głuchołazach

styp prem 17W środę 29 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste rozdanie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Jest to bardzo szczególne wyróżnienie za wybitne wyniki w nauce, przyznawane co roku uczniom zdolnym i pracowitym, którzy nawet swój wolny czas poświęcają na pogłębianie wiedzy. Nagroda jest więc rekompensatą za ich trud. Jest również zachętą do dalszej, mozolnej i systematycznej pracy w dążeniu do doskonałości. Głuchołaski Zespół Szkół reprezentowało aż dwóch uczniów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: uczennica klasy 3a liceum - Sara Kieca oraz Adrian Kowalski – uczeń klasy 4TiH technikum.

Uroczystość miała miejsce w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie tej szkoły. Wszystko zostało zorganizowane w sposób profesjonalny i elegancki. Były zapierające dech w piersiach występy młodych skrzypaczek oraz piękne pieśni wykonywane solo lub w zespołach. Nie zabrakło także tańca. Po części artystycznej nadszedł czas na część oficjalną uroczystości, a mianowicie wręczenie dyplomów z gratulacjami oraz wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali: Kurator Oświaty w Opolu- Pan Michał Siek, Poseł Antoni Duda, Biskup Rudolf Pierskała oraz w zastępstwie Pana Wojewody Opolskiego – Doradca Pan Marcin Żukowski.

Tego dnia gratulacje i nagrody otrzymało 88 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa. Ponadto serdeczne podziękowania zostały skierowane w stronę nauczycieli, dyrektorów szkół oraz oczywiście rodziców.

Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek, a później uczniowie powrócili do domów, aby tam świętować sukces wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi.

Stypendystka - Sara Kieca

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
w Zespole Szkół w Głuchołazach
ul. Kolonia Kaszubska 2,
48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 14 62; 77 439 13 48
sekretariat: zsglucholazy@wodip.opole.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail