zol

 

Uczniowie klasy IIa i IIb Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, udali się do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego nr 1 w Głuchołazach z przygotowanym wcześniej scenariuszem, repertuarem kolęd oraz świątecznymi kartkami, które zostały samodzielnie przygotowane przez uczniów. W tym świątecznym czasie chcą nieść dobrą nowinę oraz radość i nadzieję na kolejne lata, nie zapominając o samotnych i potrzebującuch.

Marta Duda


 

zawod 16

W ramach współpracy z Mobilnym Centrum Kariery Zawodowej w Opolu, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach, kolejny raz w bieżącym roku szkolnym mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z zakresu wyboru ścieżki kariery zawodowej w przyszłości. Pierwszy etap tego typu zajęć odbył się we wrześniu. Wtedy tematem przewodnim, omawianym na zajęciach, były ,,zawody przyszłości”. Uczniowie dowiedzieli się, na jakiego typu zawody będzie zapotrzebowanie w najbliższych latach. W dniu 05 grudnia 2016 roku uczniowie klas trzecich mieli możliwość wypełnienia testu predyspozycji zawodowych. Test został przywieziony przez panią Dorotę Kawalec, zajmującą się doradztwem zawodowym w swojej codziennej pracy. Podczas kolejnej wizyty Pani przedstawi każdemu z uczniów indywidualnie, wyniki testu oraz predyspozycje zawodowe, jakie z niego wynikają.

Marta Duda


 

Uczniowie klasy IIa oraz IIb, w ramach realizowanych w szkole działań prozdrowotnych oraz profilaktycznych, uczestniczyli w Nyskim Festiwalu Nauki, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Seminarium poświęcone było  Zwyczajom żywieniowym dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce. Program seminarium obejmował między innymi: podsumowanie grupowej metamorfozy, prowadzonej przez Koło Naukowe, pt. Od XL-ki do modelki, Stan wiedzy żywieniowej i nawyków żywieniowych młodzieży w wieku 13-15 lat, oraz omówienie działań, mających na celu zapobieganie otyłości wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Młodzież uczestnicząca w seminarium zapoznała się między innymi z prawidłowym sposobem organizacji dziennego żywienia oraz produktów, z których powinny być przygotowane zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

Marta Duda


 Pedagog szkolny Pani Marta Duda dyżuruje:

w poniedziałek od 7:30 do 12:00,

we wtorek od 9:00 do 13:30,

w środę od 9:00 do 13:00,

w czwartek od 7:30  do 12:00, 

w piątek od 9:00 do 10:30.  


Rozpoczynamy rok szkolny pełni zapału i chęci do poszerzania swojej wiedzy oraz umiejętności. W tym roku szkolnym oczywiście będziemy kontynuować działalność prospołeczną oraz profilaktyczną Szkolnego Koła PCK przy pełnej współpracy z Zarządem Wojewódzkim w Opolu. W pierwszych miesiącach pracy stawiamy jednak na działania z zakresu doradztwa zawodowego. Nawiązaliśmy współpracę z Mobilnym Centrum Aktywizacji Zawodowej w Opolu. Pierwsze zajęcia odbędą już 19 września w klasach drugich oraz trzecich. Planujemy również warsztaty w klasach trzecich, dotyczące predyspozycji osobowościowych przy wyborze zawodu. Pod koniec września wybieramy się również do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Wykłady na wydziałach dietetyki oraz kosmetologii będą dotyczyły promowania zdrowego stylu życia oraz kreowania własnego wizerunku.


                                                                                   Marta Duda


Strona 1 z 2

capric
gmina glucholazy
logonews3a
stowarzyszenie
muks chrobry basket glucholazy
szkolne biuro pomocy ucz
UO
pwsz
kuratorium
men
oke.wroc
cke
ipn
ewd

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
ul. Bohaterów Warszawy 10, 48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 15 69, kom. 793 401 733
sekretariat: sekretariatlo@interia.pl

dyrektor: dyrektorloglucholazy@op.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail