Lekcja historii w plenerze

25 maja 2017 roku klasa 3A Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach wybrała się na lekcję historii w plenerze. Za cel obraliśmy sobie między innymi Kościółek Świętego Rocha, okolice byłych murów obronnych miasta, dawną siedzibę wójtostwo, Skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Basztę Bramy Górnej.

Wyruszyliśmy żwawym tempem o godzinie 10:30 spod budynku Zespołu Szkół. W tej wycieczce nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że przewodnikami wycieczki byliśmy my – uczniowie. W ramach zadania domowego musieliśmy przygotować się, aby przedstawić ciekawe informacje na temat odwiedzanych miejsc. Pomimo stresu daliśmy radę.

Podczas wyprawy odwiedziliśmy mijane na co dzień zabytki, a także inne ciekawe miejsca na mapie Głuchołaz. Udaliśmy się z wizytą do Centrum Informacji Turystycznej oraz pokonaliśmy 107 schodów w drodze na najwyższy punkt widokowy naszego miasta – Wieżę  Bramy Górnej.

Wszystko to mogło się odbyć dzięki naszej bardzo kreatywnej oraz mobilizującej nas do działania nauczycielce historii - mgr Małgorzacie Nastasowskiej. DZIĘKUJEMY!

Szymon Biliński, uczeń klasy 3A

capric
gmina glucholazy
logonews3a
stowarzyszenie
muks chrobry basket glucholazy
szkolne biuro pomocy ucz
UO
pwsz
kuratorium
men
oke.wroc
cke
ipn
ewd
O szkole
aktualnosci
Chór Capricolium
Galeria
Plan

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
w Zespole Szkół w Głuchołazach
ul. Kolonia Kaszubska 2,
48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 14 62; 77 439 13 48
sekretariat: zsglucholazy@wodip.opole.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail