Politechnika Wrocławska - Dni Otwarte dla Dziewczyn

 Na Politechnice Wrocławskiej odbyły się w czwartek 30 marca 2017 r. Dni Otwarte dla Dziewczyn. Akcja o nazwie "Innowacja jest kobietą" organizowana była na wszystkich politechnikach w całej Polsce. Jej celem było zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych.

Także grupa uczennic z naszej szkoły pod opieką Pani Małgorzaty Wodały skorzystała z tych zajęć. Akcja rozpoczęła się o godzinie 10 kilkoma krótkimi wykładami i rozmowami z wybitnymi stydentkami. Następnie odbyła się gra miejska, podczas której drużyny złożone z 6 osób wykonywały na czas 8 trudnych zadań. Dziewczyny dostały mapy i kartę, na której zbierały naklejki za wynonane zadania. Uczestniczki musiały m.in. zmienić koło w bolidzie, zbudować samolot bezzałogowy, sterować łazikiem marsjańskim, a także napompować oponę, używając rzeczy znalezionych w samochodzie. Konkurencje były zorganizowane przez koła naukowe, takie jak KoNaR, PWr Racing Team i Ósemka PWr.
    Drużyna dziewczyn reprezentujących naszą szkołę nosiła nazwę "Neurony". Uczennice Justyna Semkowicz (liderka), Monika Barczuk, Wiktoria Gitlarz, Klaudia Mosakowska, Agnieszka Ilnicka i Sara Kieca, zdobyły nagrodę w jednej z konkurencji.    

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
https://www.youtube.com/watch?v=RqFFikH2Wok

Sara Kieca

capric
gmina glucholazy
logonews3a
stowarzyszenie
muks chrobry basket glucholazy
szkolne biuro pomocy ucz
UO
pwsz
kuratorium
men
oke.wroc
cke
ipn
ewd
O szkole
aktualnosci
Chór Capricolium
Galeria
Plan

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
w Zespole Szkół w Głuchołazach
ul. Kolonia Kaszubska 2,
48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 14 62; 77 439 13 48
sekretariat: zsglucholazy@wodip.opole.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail