Konkurs języków obcych

W poniedziałek 6 lutego 2017 r. w auli szkolnej uczniowie LO rywalizowali w szkolnym Konkursie Języków Obcych. Obejmował on kilka konkurencji, związanych z różnymi aspektami języków, nie tylko tych nauczanych w naszej Szkole. Celem imprezy było połączenie elementów edukacyjnych z elementami zabawy i współzawodnictwa międzyklasowego.

W pierwszej konkurencji uczniowie mieli za zadanie poprawić błędy w kilku zdaniach w języku angielskim i niemieckim. Błędy zostały zaczerpnięte z maturalnych prac naszych uczniów. Druga konkurencja polegała na rozpoznaniu, w jakim języku napisane są zdania. Zadanie okazało się trudne, bo do wyboru było aż 10 języków. Następnie reprezentanci stanęli przed bardzo trudnym wyzwaniem, ponieważ musieli przeczytać i przetłumaczyć zdanie z języka, który od dawna nie jest nauczany w naszym liceum, a mianowicie z języka rosyjskiego. Oceniającą tę część była Pani Bożena Pydych. Kolejnymi konkurencjami były: czytanie tzw. "tongue twisters", czyli „łamańców językowych”, odgadywanie polskich znaczeń angielskich i niemieckich przysłów oraz tworzenie do nich rebusów przez uczniów poszczególnych klas. Na zakończenie – uzupełnianie tekstu irlandzkiej piosenki „Whiskey in the jar” oraz wspólne klasowe śpiewanie.

Współzawodnictwo wygrała klasa 2b, natomiast następne miejsca zajęły kolejno reprezentacje klasy 3b i 3a.

Dziękujemy za pracę przy obsłudze imprezy: konferansjerkom Jadzi Janickiej i Dianie Czieczierow, Mateuszowi Kubatowi (gitara i śpiew), Paulinie Kręcichwost i Patrykowi Drulikowi za czuwanie nad regulaminowym przebiegiem konkursu, a także Panu Krzysztofowi za obsługę techniczną.

Nauczyciele języków obcych
Małgorzata Nastasowska - język angielski
Bożena Pydych - język niemiecki i rosyjski
Jarosław Worek - język angielski i hiszpański

capric
gmina glucholazy
logonews3a
stowarzyszenie
muks chrobry basket glucholazy
szkolne biuro pomocy ucz
UO
pwsz
kuratorium
men
oke.wroc
cke
ipn
ewd
O szkole
aktualnosci
Chór Capricolium
Galeria
Plan

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach
w Zespole Szkół w Głuchołazach
ul. Kolonia Kaszubska 2,
48-340 Głuchołazy
tel. 77 439 14 62; 77 439 13 48
sekretariat: zsglucholazy@wodip.opole.pl

administrator strony: m.kuchna@loglucholazy.pl

mail

Gmail